Hnojivo

Jaké hnojivo doporučujeme?

Krystalické hnojivo

Celoroční hnojivo pro všechny balkonové, pokojové a venkovní květiny, pro cibuloviny, jahody a drobné ovoce.

 

Kdy začít hnojit?

Přihnojovat začněte 2 - 3 týdny po výsadbě. Můžete i dříve, záleží na velikosti rostlin a jejich kořenovém balu. Čím jsou rostliny větší, tím dříve můžete s přihnojováním začít. Muškáty začnou díky hnojivu rychle narůstat. Do května si takto předpěstované květiny v truhlíku vytvoří ideální základ pro bohatý převis a kvetení.

Jak často přihnojovat?

Přihnojujte pravidelně do každé zálivky. Člověk jí také každý den. Stejně tak i Vašim balkonovým květinám dopřejte dostatek výživy. Největší přírůstky mají rostliny v létě, kdy při vyšších teplotách přijímají zvýšené množství vody a s ní zároveň i potřebné živiny. Právě v letním období oceníte zavlažovací misku truhlíku systém LEBIŠ, kterou můžete naplnit až pěti litry vody.

Pro výživu rostlin používáme a doporučujeme krystalické hnojivo UNIVERSOL BLUE. Tekutá hnojiva, tyčinky a další "pohodlná" hnojiva se nám neosvědčila. Krystalická hnojiva mají výhodu v tom, že vždy víte, kolik živin rostlinám poskytujete. Navíc nekupujete vodu, jako u tekutých hnojiv. Tekutá hnojiva mívají většinou velmi nízkou koncentraci.

Jaké hnojivo v současné době používáme v Zahradnictví LEBIŠ?

Zahradnictví LEBIŠ používá a doporučuje krystalické hnojivo UNIVERSOL BLUE.
Hnojivo UNIVERSOL BLUE je celoroční a univerzální. Jedním hnojivem budete hnojit balkonové, pokojové a venkovní květiny, drobné ovoce a zeleninu, a to po celou sezónu.

Osvědčilo se nám následující dávkování: UNIVERSOL BLUE - dvě odměrky do deseti litrů vody.

Přihnojujte pravidelně do každé zálivky, a to až do poloviny září.

V případě, že budete hnojit užitkové rostliny (zeleninu, jahody a podobně), dodržujte dávkování doporučené výrobcem hnojiva.

 
 

Máte obavy z umělého hnojení zeleniny v truhlících?

Rajčata a okurky jsme hnojili po celou vegetaci pravidelně do každé zálivky umělým hnojivem UNIVERSOL BLUE, a to dávkou: 2 odměrky do 10 litrů vody.

Nezávislé zkoušky rajčat a okurek salátovek vypěstovaných v truhlících systém LEBIŠ provedla zkušební laboratoř oddělení analýzy potravin. (Protokoly na vyžádání předložíme)

  Rajčata Okurky    
  Nalezená hodnota Nalezená hodnota Limitní hodnota Jednotky
Obsah dusičnanů 5 65 400 mg/kg
Pb Olovo 0,1 0,1 0,1 mg/kg
Cd Cadmium 0,01 0,01 0,1 mg/kg
As Arsen 0,008 0,005 0,5 mg/kg
Hg Rtuť 0,002 0,002 0,03 mg/kg
Ni Nikl 0,2 0,2 2,5 mg/kg
Cu měď 0,18 0,1 10,0 mg/kg

Laborantka, která měření zeleniny prováděla, se osobně přijela na naši metodu pěstování podívat, protože byla velice překvapena z velmi nízkých naměřených hodnot.

Nebojte se umělých hnojiv. Na rozdíl od těch přírodních nekontrolovaných máte u umělých hnojiv kontrolu nad dávkami prvků, které rostlinám dodáváte. U přírodních nekontrolovaných hnojiv množství prvků neodhadnete a může tak dojít k přehnojení. V truhlíku můžete vypěstovat mnohem ekologičtější zeleninu, než ve volné půdě.

Výborných výsledků jsme dosáhli především s roubovanými rajčaty a okurky, jejíž pěstování Vám vřele doporučujeme. Zajistí Vám vynikající výsledky a jsou odolné vůči houbovým chorobám.

Zakoupíte je v naší prodejně až do vyprodání zásob.