Bylinky / Kotvičník zemní

kotvicnik-zemni.jpg, 286kB

Co mě přivedlo k bilinkám

Dlouhodobě jsem onemocněl a nebylo to ze dne na den. Vleklo se to snad tři roky. A pak zazněla konečná diagnóza. Rakovina mízních uzlin.
Zkoušel jsem užívat jako lék konopí. Říká se o něm, že dokáže léčit rakovinu. Ale mně konopí nepomohlo. Mám kamaráda, vynikajícího léčitele. Tenkrát na začátku mi důrazně řekl: „Ne, aby ses léčil sám! Poslechni lékaře a vše dobře dopadne. Uzdravíš se!“
Nastoupil jsem chemoterapii a zlepšení přišlo okamžitě. Silné bolesti ustoupily jak mávnutím kouzelného proutku. Každá dávka mě povzbudila a po šesti chemoterapiích jsem byl čistý. A po dalších šesti mi paní doktorka Lenka Šmardová, které vděčím za skvělou péči, oznámila definitivní povzbudivou diagnózu: rakovina vymizela.
V tomto místě bych chtěl poděkovat nejen všem lékařům, ale také partnerce Marušce, která se o mě starala, když se mi rozpadla rodina a Petře, která vedla mou firmu.
Byl jsem však po chemoterapiích, přestálé nemoci a osobních starostech hodně zesláblý, a tak jsem hledal, jak tělu i duši pomoci. Nabídka byla široká – dostal jsem různé preparáty a doporučení co užívat, výběr přípravků na internetu neměl téměř hranice. Ale také ceny byly vysoké. A tak jsem se rozhodl pěstovat si bylinky sám.
Volba padla na kotvičník zemní. Dodává energii životní i mužnou, má mnoho pozitivních účinků… Tak jsem si řekl, že budu-li ho pěstovat s láskou, dosáhnu stoprocentní kvality a jeho působení se tím zmnohonásobí. Nemýlil jsem se.
Po čtyřech měsících pravidelného užívání se můj zdravotní i psychický stav díky léčivým vlastnostem kotvičníku podstatně zlepšil. Po chemoterapiích mě tahle rostlinka zase plně vrátila do života.
Na konopí jsem nezanevřel, hodně lidem pomáhá, ale je to s ním složité, protože jde přece jen o omezeně použitelnou omamnou látku. Proto dávám přednost kotvičníku. Není zakázaný jako konopí, a tak mě napadlo, že ho naučím pěstovat všechny lidi, kteří věří bylinkám.
V osudu člověka je vše psáno. Podle předpovědi přišla moje nemoc a zase ustoupila a odešla. A já jsem dospěl k poznání, že teď svou zkušeností mohu prospět dalším lidem. Chtěl bych každého, kdo o to stojí, naučit pěstovat kotvičník. Se stejným zaujetím, jako jsem vás kdysi učil pěstovat balkónové květiny.

Pěstování a sušení

Jak pěstovat:

30 předpěstovaných sazenic vsadíme do dvou truhlíků po 15 rostlinkách. Pěstujeme na chráněném místě – nejlépe na zdi na jižní straně. Narůst je možný až jeden metr.

Sklízeň:

Sklízíme začátkem září celou rostlinu i s kořeny (kořeny zbavíme substrátu ve vodě až do běla), vše nastřiháme na 1,5 cm na bílou netkanou textilií a usušíme. Suchá směs obsahuje výhony, listy, plody, květy a nastřihané kořeny. 30 rostlin by mělo dát 1300 gramů suché směsi a toto množství je pro jednoho člověka na jeden rok. Tím získate kvalitu, kterou Vám nikdo nemůže nabídnout. Nikdy již si nepůjdu koupit kotvičník do obchodu, nebo si objednat u někoho, koho důvěrně neznám. Až si porovnáte kotvičník, který jste si někde koupili a ten, který jste si sami vypěstovali poznáte ten velký rozdíl..

Příprava tinktury

Léčivé účinky Kotvičníku

Léčivé účinky kotvičníku jsou zcela mimořádně široké a zasahují do mnoha životních funkcí.
Lékařsky prokázané léčebné účinky:

 • stimulační a anabolické účinky
 • rozpouští močové kaménky
 • podporuje tvorbu žaludečních šťáv
 • zlepšuje střevní peristaltiku
 • močopudný prostředek využívaný při chorobách ledvin a močových cest
 • působí žlučopudně a žlučotvorně
 • snižuje hladinu krevního cholesterolu o 25-30%
 • působí jako velmi účinné antisklerotikum
 • tlumí tachykardii a prodlužuje diastolu
 • zlepšuje srdeční ischémii a angínu pectoris
 • snižuje hladinu tuků v krvi a normalizuje krevní srážlivost, je-li chorobně zvýšená
 • lék při diabetu II. typu, na inzulínu nezávislém
 • zvyšuje mužskou potenci, zvyšuje hladinu testosteronu až o 30%
 • zlepšuje mužskou plodnost
 • léči stařeckou hyperplasii prostaty a prostatismus mladších mužů
 • u žen značně zvyšuje hladinu estrogenů – ženských pohlavních hormonů
 • má tonizující a obecně regenerační účinky, zvláště po těžkých nemocech
 • léčí ušní šelesty, některé zrakové poruchy
 • léčí některé typy močové inkontinence a bolestivé močení
 • pomáhá při léčbě zánětů v dutině ústní
 • čistí a léčí játra
 • léči dnu a lumbaga

U žen starších 40 let:

 • významné zvýšení hladiny hormonu (FSH) estradiolu, zmírnění negativních klimakterických příznaků
 • potlačení nespavosti, napětí, depresí
 • redukce tělesného tuku

U mužů starších 40 let:

 • zvýšení hladiny testosteronu
 • snížení vnitřního napětí
 • zvýšení objemu svalové hmoty na úkor tuku
 • obnovení životní mladické vitality a elánu

Užívání

Při přípravě odvaru se doporučuje bylinu ( cca 3-4 g) vařit asi 30 minut, pro lepší vyluhování obsahových látek, v 0,5 l vody a pak, konzumovat ve dvou až třech dávkách během dne, při nedostatku času, není chybou, vypije-li se odvar najednou v dopoledních hodinách.
Laboratorní testy neprokázaly toxicitu ani žádné negativní účinky kotvičníku na lidský organismus.

Bylinář p.Zentrich doporučuje až 6g denně.

Moje rada

Jak si připravuji čaj

Udělejte si z vaření čaje malý obřad. Sledujte jak voda probublává, lístky se krásně rozvinou, plody se zvětší a voda se zbarví do zlatozelené barvy a provoní místnost. Při nalití do sklenice se v ní může při dobrém světle objevit i sluníčko, které při pěstování do rostliny vstoupilo.

Jak užívám tinkturu

Čtyři mililitry natáhnu do injekční stříkačky, vytlačím do sklenice a naleju 1 dcl vody. Může se nalít vařící voda, líh se odpaří. To dělám, když není čas vařit čaj.

Cena kotvičníku

Proč je tak velké rozpětí v jeho ceně?

Musím se vrátit do dětství, kdy moje rodiče pěstovali potraviny doma. Na zahradě rostla zelenina, na stromech ovoce, po dvoře běhaly slepice, kuřata, kačeny, moráci, husy, králíci a ve chlívku dvě prasata a koza na mléko. To vše bez chemie. O takových potravinách si dnes můžete nechat jen zdát. Kolik peněz by takové potraviny dnes stály? Mám dva kamarády, lékaře Petra Lukeše ( přečtěte si na internetu: Gogole Orgo Net Mudr. Petr Lukeš, a další Luboš Trunda, senzibil a diagnostik – Na Google odstavec večerní vzdělávání.

A nyní k bylinkám. Byliny, které rostou v přírodě, v našem okolí a sami si je nasbíráme, mají mnohem větší léčivé účinky než ty, které koupíme v obchodech. Dnes si někteří lidé s prodejem bylin udělali velký bussines.

Kotvičník se dováží z Číny, Indie, pěstuje se na plantážích, suší se, balí do žoků a dováží do Evropy. Zpracovává se strojově, balí do sáčků a prodává se za nízkou cenu. Kolikati lidem prošel tento produkt rukama, než se dostal k Vám. Takovému Kotvičníku já osobně nevěřím. Mé podvědomí mi říká, že jej nemusím.

Pak si můžete koupit Kotvičník i desetkrát dražší. To jsem učinil i já. Jel jsem se přesvědčit kdo ho pěstuje a zpracovává. Přestal jsem ho užívat. Pokud důvěrně neznáte bylinkáře, od kterého nakupujete, nemáte jistotu co jste koupili.

Kotvičník od zkušeného pěstitele a bylinkáře, který pěstuje tradičním způsobem, by měl stát 350 – 400 Kč za 100g. Záleží jaký je rok a kolik se urodí. Pěstování v našich podmínkách je pracné a nákladné, ale kvalita úžasná. Zkuste si Kotvičník vypěstovat a poznáte skutečnost. Cena takového Kotvičníku je, že ho nikomu neprodáte.

To je má zkušenost. Petr Lebiš

To je český Kotvičník

 

Postupně budu přidávat další nové informace, které při pěstování získám.