KVĚTINY NA DOBÍRKU

Hořcový stromek

Hořcový stromek

Výprodej !! Trvalka, která se pěstuje ve větších nádobách a je ozdobou teras a bakónů. Má dřevnatý stonek, je tedy velmi odolná povětrnostním podmínkám. Kvete modrým drobným  květem a dá se tvarovat do stromku a nebo do keře. Při správném pěstování vydrží i několik let. Na zimu se schová do chladnější místnosti.

Cena: 29,- Kč s DPH

Více variant

Sedum - rozchodník

Sedum - rozchodník

Výprodej !!Vynikající trvalka, která se hodí díky malým nárokům a výraznému vzhledu na balkony, lodžie a do nejrůznějších nádob. Nenáročná na půdu i ošetřování. Velmi dobře roste na slunečných místech. Přiměřená zálivka, nepřemokřujeme. Sedum vytváří zlatožluté polštáře, které dobře odolávají i zimě. Ideální i pro podzimní osázení. 

Cena: 12,- Kč s DPH

Více variant

Sanvitalia Soláris

Sanvitalia Soláris

Výprodej !!Sanvitália roste velmi robustně, je hustě poseta žlutými květy od května až do zámrazu. Její pěstování je nenáročné, preferuje vlhký, prohnojený substrát. Vyžaduje světlé, slunné stanoviště, při nedostatku světla méně kvete. Dobře snáší větrné polohy. Dá se kombinovat s jinými letničkami.

Cena: 09,- Kč s DPH

Více variant

Durman

Durman

Velice dekorativní rostlina, má nádherné velké květy a dosahuje výšky až 2 m. V létě vyžaduje sluníčko, hojnou zálivku a stálé hnojení. Na zimu přemístíme do chladné místnosti kolem 5 °C, pouze zakrátíme, květy narůstají na dvouletých výhonech. Hluboké seřezání nedoporučuji, rostlina pozdě nakvétá.

Cena: 49,- Kč s DPH

Více variant

Olověnec - plumbago

Olověnec - plumbago

Výprodej !!!Nádherná květina s blankytně modrými květy, kvete od června do září. Krásně se tvaruje, buď jako stromek či keř, dorůstá cca 80 cm výšky. Ideání je pěstování v nádobě. Před prvními mrazíky je třeba rostlinu přenést do místnosti. 

Cena: 49,- Kč s DPH

Více variant

Osteospermum

Osteospermum

Výprodej !!!Letnička do nádob s velkými květy podobnými kopretině, které se v noci a při špatném počasí zavírají. Roste vzpřímeně. Dá se kombinovat s jinými letničkami. Vyžaduje světlé, slunné stanoviště a pravidelné hnojení. Při nedostatku světla méně kvete.

Cena: 12,- Kč s DPH

Více variant

Oxalis triangularis - šťavel

Oxalis triangularis - šťavel

Šťavele jsou hlíznaté trvalky, mají barevné květy a nezvykle atraktivní listy. Nejsou zcela mrazuvzdorné, na podzim se musí přenést do prostoru, kde nemrzne. Tento druh je velice zajímavě zbarvený "šťavel". U nás velmi málo známý, s vysoce dekorativním efektem. Listy jsou fialově purpurové, široké a velké. Květy jsou bílé s růžovým nádechem, ve větším počtu v okolíku. Kvality šťavelů ocení především ti, kteří jsou často na cestách. Jednou z jejich příjemných vlastností je to, že bez následků překonají kratší období sucha. Nejlépe je jim na chladnějších a vzdušných místech odvrácených od slunce, na nichž je spotřeba vody tak jako tak malá. Rostliny přihnojujte dvakrát až třikrát za měsíc. Můžeme pěstovat jako pokojovou rostlinu.

Cena: 39,- Kč s DPH

Více variant

Zahradní velkokvětý ibišek

Zahradní velkokvětý ibišek

Rostliny dorůstají až do výšky 1m, dobře se větví a mají mnoho květů o vel. 25 cm v průměru.  Květina vhodná pro pěstování v nádobách i ve volné půdě. Snesou teploty pod bodem mrazu, je vhodné je zazimovat jako růže.
Při teplotách okolo -10 °C namrznou, ale kořeny přežívají a následující rok rostlina kvete naprosto stejně nebo lépe.

Cena: 99,- Kč s DPH

Více variant

Oxalis - Čtyřlístek, jetelíček

Oxalis - Čtyřlístek, jetelíček

Má červenohnědé převislé stonky a žluté květy, které se na noc zavírají. Čtyřlístek je poměrně odolný vůči chorobám i škůdcům. Přes léto se rostlinám daří na dobře osvětleném, ale před úpalem chráněném stanovišti, kde při rovnoměrné zálivce a pravidelném přísunu živin prospívají a bohatě kvetou až do příchodu prvních mrazů.  

Cena: 25,- Kč s DPH

Více variant

1