Bylinky / Kotvičník zemní

kotvicnik-zemni.jpg, 286kB

Co mě přivedlo k bilinkám

Dlouhodobě jsem onemocněl a nebylo to ze dne na den. Vleklo se to snad tři roky. A pak zazněla konečná diagnóza. Rakovina mízních uzlin.
Zkoušel jsem užívat jako lék konopí. Říká se o něm, že dokáže léčit rakovinu. Ale mně konopí nepomohlo. Mám kamaráda, vynikajícího léčitele. Tenkrát na začátku mi důrazně řekl: „Ne, aby ses léčil sám! Poslechni lékaře a vše dobře dopadne. Uzdravíš se!“
Nastoupil jsem chemoterapii a zlepšení přišlo okamžitě. Silné bolesti ustoupily jak mávnutím kouzelného proutku. Každá dávka mě povzbudila a po šesti chemoterapiích jsem byl čistý. A po dalších šesti mi paní doktorka Lenka Šmardová, které vděčím za skvělou péči, oznámila definitivní povzbudivou diagnózu: rakovina vymizela.
V tomto místě bych chtěl poděkovat nejen všem lékařům, ale také partnerce Marušce, která se o mě starala, když se mi rozpadla rodina a Petře, která vedla mou firmu.
Byl jsem však po chemoterapiích, přestálé nemoci a osobních starostech hodně zesláblý, a tak jsem hledal, jak tělu i duši pomoci. Nabídka byla široká – dostal jsem různé preparáty a doporučení co užívat, výběr přípravků na internetu neměl téměř hranice. Ale také ceny byly vysoké. A tak jsem se rozhodl pěstovat si bylinky sám.
Volba padla na kotvičník zemní. Dodává energii životní i mužnou, má mnoho pozitivních účinků… Tak jsem si řekl, že budu-li ho pěstovat s láskou, dosáhnu stoprocentní kvality a jeho působení se tím zmnohonásobí. Nemýlil jsem se.
Po čtyřech měsících pravidelného užívání se můj zdravotní i psychický stav díky léčivým vlastnostem kotvičníku podstatně zlepšil. Po chemoterapiích mě tahle rostlinka zase plně vrátila do života.
Na konopí jsem nezanevřel, hodně lidem pomáhá, ale je to s ním složité, protože jde přece jen o omezeně použitelnou omamnou látku. Proto dávám přednost kotvičníku. Není zakázaný jako konopí, a tak mě napadlo, že ho naučím pěstovat všechny lidi, kteří věří bylinkám.
V osudu člověka je vše psáno. Podle předpovědi přišla moje nemoc a zase ustoupila a odešla. A já jsem dospěl k poznání, že teď svou zkušeností mohu prospět dalším lidem. Chtěl bych každého, kdo o to stojí, naučit pěstovat kotvičník. Se stejným zaujetím, jako jsem vás kdysi učil pěstovat balkónové květiny.

Pěstování a sušení

Jak pěstovat:

30 předpěstovaných sazenic vsadíme do dvou truhlíků po 15 rostlinkách. Pěstujeme na chráněném místě – nejlépe na zdi na jižní straně. Narůst je možný až jeden metr.

Sklízeň:

Sklízíme začátkem září celou rostlinu i s kořeny (kořeny zbavíme substrátu ve vodě až do běla), vše nastřiháme na 1,5 cm na bílou netkanou textilií a usušíme. Suchá směs obsahuje výhony, listy, plody, květy a nastřihané kořeny. 30 rostlin by mělo dát 1300 gramů suché směsi a toto množství je pro jednoho člověka na jeden rok. Tím získate kvalitu, kterou Vám nikdo nemůže nabídnout. Nikdy již si nepůjdu koupit kotvičník do obchodu, nebo si objednat u někoho, koho důvěrně neznám. Až si porovnáte kotvičník, který jste si někde koupili a ten, který jste si sami vypěstovali poznáte ten velký rozdíl..

Příprava tinktury

Léčivé účinky Kotvičníku

Léčivé účinky kotvičníku jsou zcela mimořádně široké a zasahují do mnoha životních funkcí.
Lékařsky prokázané léčebné účinky:

 • stimulační a anabolické účinky
 • rozpouští močové kaménky
 • podporuje tvorbu žaludečních šťáv
 • zlepšuje střevní peristaltiku
 • močopudný prostředek využívaný při chorobách ledvin a močových cest
 • působí žlučopudně a žlučotvorně
 • snižuje hladinu krevního cholesterolu o 25-30%
 • působí jako velmi účinné antisklerotikum
 • tlumí tachykardii a prodlužuje diastolu
 • zlepšuje srdeční ischémii a angínu pectoris
 • snižuje hladinu tuků v krvi a normalizuje krevní srážlivost, je-li chorobně zvýšená
 • lék při diabetu II. typu, na inzulínu nezávislém
 • zvyšuje mužskou potenci, zvyšuje hladinu testosteronu až o 30%
 • zlepšuje mužskou plodnost
 • léči stařeckou hyperplasii prostaty a prostatismus mladších mužů
 • u žen značně zvyšuje hladinu estrogenů – ženských pohlavních hormonů
 • má tonizující a obecně regenerační účinky, zvláště po těžkých nemocech
 • léčí ušní šelesty, některé zrakové poruchy
 • léčí některé typy močové inkontinence a bolestivé močení
 • pomáhá při léčbě zánětů v dutině ústní
 • čistí a léčí játra
 • léči dnu a lumbaga

U žen starších 40 let:

 • významné zvýšení hladiny hormonu (FSH) estradiolu, zmírnění negativních klimakterických příznaků
 • potlačení nespavosti, napětí, depresí
 • redukce tělesného tuku

U mužů starších 40 let:

 • zvýšení hladiny testosteronu
 • snížení vnitřního napětí
 • zvýšení objemu svalové hmoty na úkor tuku
 • obnovení životní mladické vitality a elánu

Užívání

Při přípravě odvaru se doporučuje bylinu ( cca 3-4 g) vařit asi 30 minut, pro lepší vyluhování obsahových látek, v 0,5 l vody a pak, konzumovat ve dvou až třech dávkách během dne, při nedostatku času, není chybou, vypije-li se odvar najednou v dopoledních hodinách.
Laboratorní testy neprokázaly toxicitu ani žádné negativní účinky kotvičníku na lidský organismus.

Bylinář p.Zentrich doporučuje až 6g denně.

Moje rada

Jak si připravuji čaj

Udělejte si z vaření čaje malý obřad. Sledujte jak voda probublává, lístky se krásně rozvinou, plody se zvětší a voda se zbarví do zlatozelené barvy a provoní místnost. Při nalití do sklenice se v ní může při dobrém světle objevit i sluníčko, které při pěstování do rostliny vstoupilo.

Jak užívám tinkturu

Čtyři mililitry natáhnu do injekční stříkačky, vytlačím do sklenice a naleju 1 dcl vody. Může se nalít vařící voda, líh se odpaří. To dělám, když není čas vařit čaj.

Cena kotvičníku

Proč je tak velké rozpětí v jeho ceně?

Musím se vrátit do dětství, kdy moje rodiče pěstovali potraviny doma. Na zahradě rostla zelenina, na stromech ovoce, po dvoře běhaly slepice, kuřata, kačeny, moráci, husy, králíci a ve chlívku dvě prasata a koza na mléko. To vše bez chemie. O takových potravinách si dnes můžete nechat jen zdát. Kolik peněz by takové potraviny dnes stály? Mám dva kamarády, lékaře Petra Lukeše ( přečtěte si na internetu: Gogole Orgo Net Mudr. Petr Lukeš, a další Luboš Trunda, senzibil a diagnostik – Na Google odstavec večerní vzdělávání.

A nyní k bylinkám. Byliny, které rostou v přírodě, v našem okolí a sami si je nasbíráme, mají mnohem větší léčivé účinky než ty, které koupíme v obchodech. Dnes si někteří lidé s prodejem bylin udělali velký bussines.

Kotvičník se dováží z Číny, Indie, pěstuje se na plantážích, suší se, balí do žoků a dováží do Evropy. Zpracovává se strojově, balí do sáčků a prodává se za nízkou cenu. Kolikati lidem prošel tento produkt rukama, než se dostal k Vám. Takovému Kotvičníku já osobně nevěřím. Mé podvědomí mi říká, že jej nemusím.

Pak si můžete koupit Kotvičník i desetkrát dražší. To jsem učinil i já. Jel jsem se přesvědčit kdo ho pěstuje a zpracovává. Přestal jsem ho užívat. Pokud důvěrně neznáte bylinkáře, od kterého nakupujete, nemáte jistotu co jste koupili.

Kotvičník od zkušeného pěstitele a bylinkáře, který pěstuje tradičním způsobem, by měl stát 350 – 400 Kč za 100g. Záleží jaký je rok a kolik se urodí. Pěstování v našich podmínkách je pracné a nákladné, ale kvalita úžasná. Zkuste si Kotvičník vypěstovat a poznáte skutečnost. Cena takového Kotvičníku je, že ho nikomu neprodáte.

To je má zkušenost. Petr Lebiš

To je český Kotvičník

 

Postupně budu přidávat další nové informace, které při pěstování získám.

 
 

 

FACEBOOK