BYLINKY a KOŘENÍ

Medvědí česnek

 Medvědí česnek

Medvědí česnek je velmi oblíbená rostlinka, která je využívána jak v kuchyni, tak v léčitelství. Pěstovat můžete v květináči či na zahradě.

Cena: 55,- Kč s DPH

Více variant

Olivová nať NOVINKA!!!

Olivová nať   NOVINKA!!!

 Bylinka-TRVALKA-dorůstající do výšky cca 40 cm, má aroma po olivách.Používá se naložená do oleje do salátů,k masu, do omáček,pomazánek..Mrazuvzdorná!!!

Cena: 59,- Kč s DPH

Více variant

Bazalka

Bazalka

Jednoletá bylinka, vůně je výrazná, nasládlá. Čerstvé i sušené lístky se přidávají k různým pokrmům. Lze z ní také připravit čaj,doporučuje se také při nachlazení a kašli. 

Cena: 45,- Kč s DPH

Více variant

Meduňka

Meduňka

Meduňkový čaj působí příznivě proti nespavosti.Čerstvé lístky se hodí k ochucení zeleninových salátů,omáček,másla.Tuto léčivku řadíme mezi trvalky.Má aromatické listy, které voní po citronu.

Cena: 45,- Kč s DPH

Více variant

Oregáno

Oregáno

Oregáno má specifickou chuť a vůni. Má drobnější listy a je to trvalka. Používá se v kuchyni a vaří se z něj čaj, který pomáhá při nemocech z nachlazení.

Cena: 45,- Kč s DPH

Více variant

Rozmarýn

Rozmarýn

Je součásti provensálského koření, používá se do masitých pokrmů zvláště do jehněčího, zeleniny a ryb. Dezinfikuje trávicí trakt, podporuje trávení a omezuje nadýmání. Působí proti stresu, zklidňuje nervy a dobře působí na příjemný spánek. Zlepšuje krevní oběh, koncentraci a celkově posiluje. Pomáhá při ženských onemocněních, upravuje menstruaci. Rozmarýn hraje výraznou úlohu v aromaterapii a je výborný i pro zevní použití, silný odvar slouží k čištění převážně mastné pleti, omývání ekzémů, na rány a pohmožděniny.

Cena: 59,- Kč s DPH

Více variant

Šalvěj

Šalvěj

Stálezelená trvalka se žlutozeleně panašovaným listem.Vzrůst je keřovitý. Používa se jako koření a je vhodná jako podpůrný prostředek při poruchách trávení.  

Cena: 45,- Kč s DPH

Více variant

Saturejka

Saturejka

Saturejka má velice dlouhou tradici jako koření i léčivá bylinka. Silně aromaticky voní. Čerstvé lístky se hodí do nejrůznějších salátů, polévek a luštěninových pokrmů. Je výborná v mletých masech, v marinádách k nakládání zvěřiny, drůbeže a při přípravě ryb. Má pozitivní vliv na činnost žaludku a střev, je vhodná při nadýmání, kolikách nebo průjmech. Odstraňuje střevní křeče a působí mírně močopudně. Pro své svíravé a dezinfekční účinky se může též použít k napařování a čištění mastné pleti.

Cena: 45,- Kč s DPH

Více variant

Tymián

Tymián

 Tymián je nejznámější svým využitím v kuchyni jako koření - je součástí provensálského koření. Má příznivé účinky při průjmech, nadýmání, při zánětech zažívacího traktu. Výrazný vliv má na dýchací ústrojí. Mírní i kašel, obecně působí protizánětlivě. Tymián je rostlina s jedním z nejvíce antiseptickým účinkem. Působí proti bakteriím, plísním, střevním prvokům a parazitům.  

Cena: 45,- Kč s DPH

Více variant

Verbena citrónová

Verbena citrónová

U nás je pěstovaná jako pokojová rostlina nebo přenosná rostlina, která má výrazné citronové aroma. Citronová verbena roste v našich podmínkách do keříku velikosti 50-60cm. Z čerstvých nebo sušených listů se připravuje čaj s příznivými účinky na organismus. Mimo jiné zmírňuje kašel a problémy s trávicím ústrojím. Na zimu se rostlina musí přenést do bytu nebo do světlé, chladnější místnosti, kde teplota neklesá pod 10°C

Cena: 45,- Kč s DPH

Více variant