BYLINKY a KOŘENÍ

Olivová nať NOVINKA!!!

Olivová nať   NOVINKA!!!

 VÝPRODEJ!!Bylinka-TRVALKA-dorůstající do výšky cca 40 cm, má aroma po olivách.Používá se naložená do oleje do salátů,k masu, do omáček,pomazánek..Mrazuvzdorná!!!

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Oregáno

Oregáno

VÝPRODEJ!!Oregáno má specifickou chuť a vůni. Má drobnější listy a je to trvalka. Používá se v kuchyni a vaří se z něj čaj, který pomáhá při nemocech z nachlazení.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Rozmarýn

Rozmarýn

VÝPRODEJ!Je součásti provensálského koření, používá se do masitých pokrmů zvláště do jehněčího, zeleniny a ryb. Dezinfikuje trávicí trakt, podporuje trávení a omezuje nadýmání. Působí proti stresu, zklidňuje nervy a dobře působí na příjemný spánek. Zlepšuje krevní oběh, koncentraci a celkově posiluje. Pomáhá při ženských onemocněních, upravuje menstruaci. Rozmarýn hraje výraznou úlohu v aromaterapii a je výborný i pro zevní použití, silný odvar slouží k čištění převážně mastné pleti, omývání ekzémů, na rány a pohmožděniny.

Cena: 40,- Kč s DPH

Více variant

Saturejka

Saturejka

VÝPRODEJ!!Saturejka má velice dlouhou tradici jako koření i léčivá bylinka. Silně aromaticky voní. Čerstvé lístky se hodí do nejrůznějších salátů, polévek a luštěninových pokrmů. Je výborná v mletých masech, v marinádách k nakládání zvěřiny, drůbeže a při přípravě ryb. Má pozitivní vliv na činnost žaludku a střev, je vhodná při nadýmání, kolikách nebo průjmech. Odstraňuje střevní křeče a působí mírně močopudně. Pro své svíravé a dezinfekční účinky se může též použít k napařování a čištění mastné pleti.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Tymián

Tymián

 VÝPRODEJ!Tymián je nejznámější svým využitím v kuchyni jako koření - je součástí provensálského koření. Má příznivé účinky při průjmech, nadýmání, při zánětech zažívacího traktu. Výrazný vliv má na dýchací ústrojí. Mírní i kašel, obecně působí protizánětlivě. Tymián je rostlina s jedním z nejvíce antiseptickým účinkem. Působí proti bakteriím, plísním, střevním prvokům a parazitům.  

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Aztécká sladká bylina

Aztécká sladká bylina

VÝPRODEJ!Její sladké listy se používají ke slazení čaje a jiných nápojů. Dále se přidává do salátů nebo konzumována jako cukroví. Na zimu ji přemístíme do bytu na světlé místo,kde přezimuje při pokojové teplotě. Sladivost rostliny vzrůstá, pokud má rostlina dostatek slunce a nasuší se. Je 3x sladší než Stévie.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Majoránka mrazuvzdorná trvalka

Majoránka mrazuvzdorná  trvalka

VÝPRODEJ!Jedná se o křížence majoránky a dobromyslu. Má zajímavou vůni i chuť, Velmi oblíbená v kuchyni. V našich klimatických podmínkách v pohodě přezimuje.

Cena: 15,- Kč s DPH

Více variant

Levandule Hidcote

Levandule  Hidcote

Levandule je příjemná, voňavá bylina.Je to však také léčivka, zvláště pak její květenství a listy.Odrůda  Hidcote je nevymrzající odrůda.

Cena: 55,- Kč s DPH

Více variant

Smil italský –kari

Smil italský –kari

VÝPRODEJ!Je to trvalka, která u nás přezimuje do -1°C. Na zimu je vhodné rostlinu uložit nejlépe doma za okno. Italské maggi je vhodné jak do polévek, tak do omáček. Čaj ze smilu je používán jako odhleňovací proti kašli.Z květů a listů jiného poddruhu se připravuje čaj na uklidnění a posílení žaludku (zmírňuje bolesti). Usušená kytička smilu, zavěšená ve skříni, ochrání oblečení proti molům.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Rýmovník

Rýmovník

VÝPRODEJ!Rýmovník je léčivá rostlina, která uleví  od rýmy, rostliny mají krásnou vůni, která odhání otížný hmyz. Při rýmě rozlámejte listy a inhalujte. Jako pokojovou rostlinu pěstujte na světlém místě, rostlina nesnáší přemokření. 

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant