BYLINKY a KOŘENÍ

Olivová nať NOVINKA!!!

Olivová nať   NOVINKA!!!

 Bylinka-TRVALKA-dorůstající do výšky cca 40 cm, má aroma po olivách.Používá se naložená do oleje do salátů,k masu, do omáček,pomazánek..Mrazuvzdorná!!!

Cena: 59,- Kč s DPH

Více variant

Řecké oregáno

Řecké oregáno

Řecké oregano se vyznačuje pikantní, intenzivnější chutí než běžné oregano. Má drobnější listy. Je to trvalka. Používá se v kuchyni a vaří se z něj čaj, který pomáhá při nemocech z nachlazení.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Saturejka léčivá

Saturejka léčivá

Saturejka má velice dlouhou tradici jako koření i léčivá bylinka. Silně aromaticky voní. Čerstvé lístky se hodí do nejrůznějších salátů, polévek a luštěninových pokrmů. Je výborná v mletých masech, v marinádách k nakládání zvěřiny, drůbeže a při přípravě ryb. Má pozitivní vliv na činnost žaludku a střev, je vhodná při nadýmání, kolikách nebo průjmech. Odstraňuje střevní křeče a působí mírně močopudně. Pro své svíravé a dezinfekční účinky se může též použít k napařování a čištění mastné pleti.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Verbena citrónová

Verbena citrónová

U nás je pěstovaná jako pokojová rostlina nebo přenosná rostlina, která má výrazné citronové aroma. Citronová verbena roste v našich podmínkách do keříku velikosti 50-60cm. Z čerstvých nebo sušených listů se připravuje čaj s příznivými účinky na organismus. Mimo jiné zmírňuje kašel a problémy s trávicím ústrojím. Na zimu se rostlina musí přenést do bytu nebo do světlé, chladnější místnosti, kde teplota neklesá pod 10°C

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Aztécká sladká bylina

Aztécká sladká bylina

Její sladké listy se používají ke slazení čaje a jiných nápojů. Dále se přidává do salátů nebo konzumována jako cukroví. Na zimu ji přemístíme do bytu na světlé místo,kde přezimuje při pokojové teplotě. Sladivost rostliny vzrůstá, pokud má rostlina dostatek slunce a nasuší se. Je 3x sladší než Stévie.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Stevie

Stevie

Téměř zázračná bylina zejména pro diabetiky a lidi co chtějí hubnout, ale nejen pro ně. Stévie svými blahodárnými účinky zabíjí různé druhy bakterií ústní mikroflóry, používá se k výplachům dutiny ústní. Listy obsahují látky zvané steviosidy, které jsou až 300× sladší než sacharóza v podobě bílého cukru. Výjimečnost této sladké rostliny tkví v její nulové kalorické hodnotě.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

Majoránka mrazuvzdorná trvalka

Majoránka mrazuvzdorná  trvalka

Jedná se o křížence majoránky a dobromyslu. Má zajímavou vůni i chuť, Velmi oblíbená v kuchyni. V našich klimatických podmínkách v pohodě přezimuje.

Cena: 35,- Kč s DPH

Více variant

1